Przedmiotem wynalazku jest kompozycja, która może być stosowana w procesach otrzymywania środków do czyszczenia zębów i innych produktów stomatologicznych. Może ona znaleźć zastosowanie w produkcji materiałów do higieny jamy ustnej i stomatologicznych materiałów wypełniających ubytki zębowe. Produkt końcowy może być stosowany samodzielnie lub jako dodatek do pasty do zębów.

Rozwiązanie charakteryzuje się tym, że w skład preparatu wchodzą: ekstrakt wodno-alkoholowy z liofilizowanych kwiatostanów bzu czarnego i/lub ekstrakt uzyskany w warunkach nadkrytycznych z wykorzystaniem CO2, olej lniany, olej z nasion owoców jagodowych uzyskany poprzez ekstrakcję CO2 w warunkach nadkrytycznych, laurynian izoamylu, gliceryna, mieszanina stearynianu gliceryny, alkoholu cetarylowego i estrów poliglicerolu-6 z kwasami palmitynowym i bursztynowym, mieszanina estrów sacharozy z kw

Ciśnieniomierz posiada kątową ramę, na której zabudowany jest we wspólnej obudowie zespół pomiarowy z hydrauliczną komorą pomiarową oraz optoelektroniczny zestaw laserowo-rejestrujący. Zespół pomiarowy posiada cylinderek wypełniony cieczą kontrolną przepuszczającą światło, zakończony z obydwu stron przepuszczającymi światło wziernikami, które są odkształcalne sprężyście, a na wejściu do cylinderka jest przepona, pod którą poprzez zawór napełniający doprowadzane jest medium z badanego układu.

Dwuczłonowa pompa do wspomagania niewydolnego serca, zasilana siłą mięśnia szkieletowego, zawierająca kanały wlotowe i wylotowe dla krwi, zastawki mechaniczne oraz worek krwisty, charakteryzuje się tym, że składa się z pompy wspomagania i hydraulicznego napędu, połączonych przewodem hydraulicznym, przy czym pompa wspomagania zawiera obudowę wykonaną z termoplastycznego materiału, wewnątrz której jest umieszczony szczelnie miękki worek krwisty o zmiennej grubości zakończony z obu stron jedno l

Stabilizator posiada walcową sprężynę śrubową o zakończeniach nieszlifowanych oraz pręt sprężynowy, o kuliście zaokrąglonych końcach, umieszczony swobodnie wewnątrz sprężyny śrubowej i utwierdzony w niej przegubem wahliwym usytuowanym w środku ich długości. Końce pręta sprężynowego  znajdują się w strefie wyznaczonej długością trzonka haków zaczepowych osadzanych rozłącznie na sprężynie śrubowej.

Zalety hydrokoloidów:
- wilgotne środowisko w ranie,
- stała temperatura w ranie,
- pH ok.. 6 zwiększające szybkość gojenia,
- zmniejszenie dostępu tlenu niwelujące dolegliwości bólowe.