Sposób i urządzenie do dynamicznego wytwarzania anizotropowych materiałów magnetycznie twardych o poprzecznym kierunku łatwego magnesowania

Przedmiotem wynalazku jest sposób i urządzenie do dynamicznego wytwarzania anizotropowych materiałów magnetycznie twardych o poprzecznym kierunku łatwego magnesowania. Jego zaletą jest opracowanie sposobu poprawiającego warunki wytwarzania wyrobów z proszków i urządzenia do dynamicznego wytwarzania anizotropowych materiałów magnetycznie twardych o poprzecznym kierunku łatwego magnesowania, a w wyniku dającego wyrób o lepszych właściwościach, uzyskany wydajniejszym, krócej trwającym procesem. Urządzenie składa się z cewki wytwarzającej pole magnetyczne, półki stołu dolnego dolnej, półki rdzenia, półki stołu dolnego górnej, słupów, matrycy, stempla górnego, stempla dolnego i rdzenia. Obwód magnetyczny tworzy rdzeń, rozdrobniony materiał magnetycznie twardy w postaci suchych jednodomenowych cząstek, matryca, słupy i półka rdzenia. Podczas prasowania materiału rozdrobnionego suche jednodomenowe cząstki wprawiane są w stan fluidalny za pomocą drgań mechanicznych wytwarzanych przez pulsator i ulegają polaryzacji zgodnie z kierunkiem działania pola magnetycznego wytworzonego przez cewkę.

Etap zaawansowania prac:
Prace rozwojowe