Zakład Mechaniki Płynów

W chwili obecnej, Zakład Mechaniki Płynów jest organizacyjnie częścią Instytutu Inżynierii Cieplnej i Procesowej (M-5), wchodzącego w skład Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej.

Zakład Mechaniki Płynów wywodzi się z Katedry Mechaniki Płynów, powstałej w 1966 roku. Pierwszym kierownikiem katedry był doc. dr hab. inż. Zbigniew Nowak. W roku 1970, w związku ze zmianą struktury organizacyjnej Uczelni, Katedra połączyła się z trzema innymi katedrami tworząc Instytut Aparatury Przemysłowej i Energetyki, w ramach którego wyodrębniono pięć zakładów. Jednym z nich był Zakład Mechaniki Płynów.

Działalność dydaktyczna Zakładu związana jest z prowadzeniem zajęć z przedmiotów:

• mechanika płynów,
  • aerodynamika samochodu,
  • dynamika przepływów,
  • mechanika płynów nienewtonowskich.

Prace badawcze prowadzone w Zakładzie poruszają problematykę związaną z:

• przepływem lepkosprężystych i reostabilnych cieczy nienewtonowskich w przewodach,
  • przepływem cieczy Tomsa oraz środków powierzchniowo czynnych (SPC) w przewodach,
  • badaniem zjawisk wymiany pędu, ciepła i masy w przepływach turbulentnych metodą tzw. "zagadnienia odwrotnego",
  • aerodynamiką wentylatorów i układów wentylatorów poprzecznych w zastosowaniach chłodnictwa i klimatyzacji

===================================================================================================================================================================

KONTAKT:

Instytut Inżynierii Cieplnej i Procesowej

al. Jana Pawła II 37
tel. (+48) 12 628 35 50
fax (+48) 12 628 35 00
e-mail: cabala@mech.pk.edu.pl
(budynek Wydziału Mechanicznego na Czyżynach (A), VI piętro, pokoje A622 - A628)

Akredytacje i certyfikaty:
NIE

Prośba o kontakt - badania i ekspertyzy

1 Początek 2 Zakończone
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.